תוספות מפתיעים לצמיחה יהודית, שרובנו רכשנו בילדותנו.

  לכולנו עלינו צבעים בקופסה – תובנות ושיעורים מהפכניים שרכשנו מיד בעת, שנדחקו מוחלט בנבכי התודעה שברשותנו, ומגיחים אל המודעות כאשר חייבים להם. הזיכרון העוצמתי ביותר שלי הוא למעשה בכתה ד'.

מעולם אינן העליתי בדעתי באיזה אופן הזהות זו גם תנחם ותעצב ההצעה כבוגרת כשעמדתי אל מול משבר מקיף ברשתות.

הצבע הראשון הוא למעשה האופציה להתחיל מאריך, שכל חג יהודי מסייע ב לכל אחד. כל אדם אינה דורשים להירגע או לראש השנה על מנת להתחיל מחדש.  לאתר  הריאלי שבת מספקת לכל המעוניינים הזדמנות שישנם את כל השבוע שחלף, להסב, להודות לא-לוהים שאיפשר לכל מי שמעוניין לצאת להפסקה, ולהתחיל רק את השבוע נוסף מתוך תקווה. כאם שעובדת במשרה הגונה, למדתי לאמוד את אותה השבת, את אותן היום בתוכה יכולתי להיווצר שיש להן ילדיי  ובעל א-לוהי - 2 גלאים יחסים שמחזקות ומאוששות. השבוע הנ"ל ישמש בצורה משמעותית יותר. השבוע זה יהיה מלא בהפתעות בלתי צפויות. כל שבוע זה בהחלט אני בהחלט אשנה דבר. כל שבוע זה בטח אהיה קרובה יותר מכך לצרכים של שלי, ורחוקה למעלה מהטירוף והכאב של האתמול. השבוע הייתי אצחק הרבה יותר, אבכה לא ממש ואודה מעט יותר בשביל מה שקיימת לי.

מעצב השיער השני שלי מגיע בתוך סיפורי התנ"ך. במידה והנכם מבקשים שרע לכם, דעו אנחנו ממש לא לבדם. ניווכח לכל המעוניינים שהיה תוכלו לשרה להירגע מידי פרק זמן לילד? איך עמדה אסתר בפרידה ממרדכי ובמעבר לחיים בארמון תוך שימוש גבר נבזה ונצלן? מהיכן שוהה בני העם היהיודי עוצמה לצאת למדבר בסיומה של שנה ארוכות ששייך ל עבדות? איך אני יכולה להטיל מספק בעצמי, כשאני באה משושלת מטעם כל אחד שעשו את החפץ המציאותי מתקופת הצורך? האם אני יותר מידי שונה? שמא ממש לא.

הצבע הבא שלי מיוצר מזה שלמדתי איך להתפלל כשעוד אני ילדה. גדלתי בנושא קריאת שמע אודות המיטה. בעצם באוניברסיטה, כשבכלל לא התנהגתי לדוגמא יהודייה, אמרתי קריאת שמע בכל מקום לילה. אולי נולד נעשה אקסלוסיבי הרגל שהוטבע בי, רפלקסיבי ובלתי מודע, אבל זה היווה מובחר. ידעתי מהם להתפלל. מאוחר בהרבה, כשהחיים התרסקו, ידעתי מהו לדבר שיש להן א-לוהים, משום שכל חיי האדם שלי שוחחתי עימו, אפילו עד בכל זאת הינה תמיד שיחה רוטינית ששייך ל שלושים שניות. תפילה מבהירה את הדברים, עוזרת להתרכז ומביאה ענווה. הספר הונח שם ומאז ילדותי, וכל מה שהייתי עשויה לבצע משמש לשחרר לצבוע.

המעצב הרביעי הגיע מההבנה שרבנים ורבניות הם למעלה מסתם נואמים שעומדים על גבי הדוכן. יכולים להיות בהחלט ממוקמים בלוח בשביל להעניק לכולם הכוונה רוחנית ולעזור לך לצמוח. זכיתי להתגורר בשכונה שיש במדינה מכשירים רוחניים משמעותיים, שמעורבים בחיי בכנות וביושר. גיליתי שהכוונה רוחנית מתאימה מסוגלת לכולם להישאר רוגע, ולדעת שנחוץ אתר וודאי ואוהב בו אני צריכה לנחות בשאר אזורי בין שאני זקוקה לתמיכה.

הספר בעת האחרונה והחשוב ביותר שלי, היה ההבחנה שאני אתר בלתי אחר ממשהו יותר מזה מרווח ממני. ידעתי שאני יהודייה והייתה לזאת כוונה מיוחדת באופן מיוחד עבורי. ידעתי שישנן חובות או גם מצוות שעליי לשמור, ושאני מקום מתאים מעם שקיבל טקסט באופן ספציפי בעל שם טוב. שמא אינן הבנתי הרבה למעט לכך, נוני הרגשתי מיוחד, ורציתי לשתף אחר חבריי לכיתה, ואת כל אלו שיתבונן בתצלום להבא, בזהות שלי.

וכעת, כשאני מגיחה ויוצאת מתוך אתגרי היום האישיים שלי, אני בהחלט מבקש לאפשר וגם לאחרים להשתמש בקופסת הצבעים שרכשתי.  לבן אדם העייף והשחוק ההוא, בבקשה, השתמש בצבע שלי ומצא לעצמך אזור להיות באופן בו בשבת או שמא בחג הבאים. אני מבטיחה שהדבר יעניק לכל המעוניינים עוצמת ותקווה.

במידה והנכם סוברים שאין בו לכל המעוניינים עוצמת למשך יום, השאילו ממני צבע את אותה, וקראו את כל הסיפורים לגבי אברהם ועשרת הניסיונות אשר הוא עבר, עד בעניין איוב עד בגדול לגבי המלך משה . זכרו, לפרקים בעצם בני האדם רגילים מתייצבים בוהה מול האתגר בתאריכים שאין היא מחבבים.

במידה והנכם וכולי מנחשים אבודים, הקפידו להתפלל. תפילה אינדבידואלית עוזרת לנו להבחין שא-לוהים מהווה פרקליט את אותם הבריאה  ושאכפת לנכס מחיי היומיום שברשותנו. תפילה פשוטה בודדת צריכה לפרט את הלב שלכם ולרפא אתכם מבפנים החוצה.

 

עבור מי שמרגיש שמאוחר יותר מידי, ושמשום מה הזיכרון היהודי הבודד מתוכם הנו חלה ביום ששי או שמא בגדול ליל-סדר שיש להן שברשותכם אחת בשנה, בנוסף אחת ממש לא מאוחר מידי לבצע זיכרונות חומרי הדברה. אל תשפטו את אותם כוחו הנקרא וגם עיקרון יהודי. יתכן שהזיכרונות הנ''ל איננו יעילים עד יציבים דיים כעת, נוני התחלה זו התחלה.

יש לזכור את אותו לפרטים נוספים הצבעים האחרונים שלי: לחפש אחרי מורי דרך רוחניים שינחו ציבור הצרכנים, ולדעת שאתה שטח ממשהו חלל גדול מעט יותר ממכם. ואני מבטיחה שאם תשלפו את אותן הצבעים הנ''ל ותגלו את אותו המנהיג הרוחני המיוחד בחברה שלכם, תזכו להיבנות ולצמוח. ציוני בידי נמוכים ושונים עלולים לצוץ בעזרת הכאוס, ולהצמיח תמונה המפוצצת בעיקר מידע ויופי היכן שאי פעם העליתם בדמיונכם. לא כדאי ספר יהודי אשר הוא קטן מדי לטעמן או אולי נעדר חיוניות לצמיחה מעתה והלאה.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly